.jpg) FOCC stod for en meget respektabel innsats i GSK-rittet Bukkene Bruse 29.april. Teamet startet ikke så rent beskjedent i Tur1-gruppa etter utfordring fra Team Sykkelsesongen. I utgangspunktet hadde Fevik-gutta tenkt å stille i Tur 2. Hele fem av medlemmene fullførte med resten av feltet på tiden på 2t og 30 minutt. Kaptein Rykk sparte ikke på kreftene og gikk i mål til 6 plass. Vi takker GSK som i dag stod for et glimrende arrangement og vi synes det var svært artig å sykle sammen med så mange seriøse og gode syklister. Neste år går vi for seier i Tur1 :-) Siste: Photo finish bekrefter FOCC sin 6. plass.
- Bilder fra rittet
- Film fra rittet kan sees her
 26.april fikk FOCC levert draktsettet fra Kalas. Endelig kan teamet kle seg i gult og svart på veien, så pass opp for det gule toget fremover...! Stanley, som står for design av draktene, er meget godt fornøyd med resultatet. Det er tatt noen bilder, slik at folk får en smakebit av resultatet. Førstkommende helg er det Bukkene Bruse-ritt på Sørlandet. Team FOCC sin sykkeldebut. Og hva er vel ikke bedre enn å stille i sin debut med nye trøyer og outfit. Bildene er tatt i skjønne omgivelser på Fevik ved Strand Hotel.
 Team FOCC ble denne uken invitert av GSK til å delta på en treningsøkt rundt Bukkene Bruse-løypa. Dette sa vi selvsagt ja til, og møtte kl.10 i Kryssen lørdag 21.april for å tilbakelegge de omlag 88 kilometerne. Det var fint vær, litt småkjølig, men vindstille og flotte sykkelforhold. Dessverre skuffet GSK med hyppige tissepauser, noe FOCC tolker som en svakhet og kun et påskudd for å få en pust i bakken. Enkelte fra GSK ble også svært distrahert og kjørte nesten av veien da en kvinnelig passasjer i en forbikjørende bil blottet puppene sine ved å henge ut av vinduet. Sex og pupper er hverdagsmat for Feviksyklistene, så dette vippet dem ikke av pinnen.
Ivar Huntermeister måtte avbryte etter velt, men resten av FOCC-gutta holdt stand i front helt inn til mål sammen med resten av feltet.
Se bilder
 Etter å ha tilbrakt lørdagen med svigerfar i diverse sportsbutikker, fikk jeg endelig kjøpt inn accesories som trengs for enhver syklist. Langbukse, hansker, flaskestativ, sadelveske med slange og verktøy og ikke minst overtrekk til skoene. Jeg var spent som om det var julaften, og klar for landeveien! Søndagen kom med sol fra klar himmel og fin temperatur. Etter å ha kost meg en times tid med montering av utstyret, kledde jeg meg om og fylte opp vannflaskene. Jeg bestemte meg for å ta en rolig langtur for å få inn en god feeling med 2-hjulingen. Etter å ha kysset min kone farvel, tok det ikke lang tid før det røde lynet og jeg fant tonen sammen.
 Team Focc-medlemmene bor som nevnt tidligere i ulike landsdeler av Norge. Denne reportasjen viser bilder og tekst fra treningsturer utført søndag 15.april. Stanley trente på Østlandet, Espen i Stavanger, Frode hadde sin jomfrutur med det "røde lynet" i Trøndelag, Kjetil, Bolla og Ivar var på treningsturer på Sørlandet.. Alle hadde flott vær på dagens økter, noe bildene tydelig gjenspeiler. Under følger mange gode fotos fra treningsøktene. Kim og Finansen tok fri denne søndagen for restitisjon etter en hard lørdagsøkt.
 Kim, Stian og Øyvind er bosatt i Oslo, og møtes derfor ofte på treningstur sammen i østlandsområdet. Lørdag 14.april samlet de tre seg i Sørum Kommune i Akershus. Her bor Kim sine `svigerforeldre`, og området passer utmerket til landeveissykkel. Mye bra terreng, lange fine ruter og lite trafikk. Området er også kjent for sin enorme elgfare langs veiene. Ingen elg ble obsertvert denne formiddagen, men en god treningsøkt ble det absolutt. Under følger en del gode fotos fra dagens treningstur. Sørumsand - Aurskog - Lierfoss - Bjørkelangen - Fetsund - Sørumsand = 63km.
 Fevik & Omegn Cycle Club var samlet på Fevik for å trene i Påsken. Utesesongen er godt i gang, og treningsforholdene på Sørlandet var veldig bra. Stort sett nydelig vær, flott natur, tørre veier og lite trafikk…! Alt var dermed tilrettelagt for mange gode og viktige treningsdager. Ikke ofte Team Focc har mulighet for felles samlinger, i og med at medlemmene bor i ulike byer rundt om i landet. Påsken ble derfor brukt til å samle laget, trene godt, samt sette kursen og standarden for årets innholdsrike sesong, med Styrkeprøven som hovedmål.
Se bilder fra treningsleiren i galleriet.
|
Arkiv
|
|