 Team Focc var nylig på tur i Frankrike for å oppleve den 9.etappen i Tour de France. Vi leide minimuss i Nice og valgte å ta turen til mektige Col du Galibier, 2645moh. Enorme fjell og et sinnsykt landskap! Da vi dagen før etappen ankom området rundt Galibier, var fjellovergangen stengt. Dermed fant vi en "basecamp" i bunnen av fjellet og overnattet i bilen. Neste dag måtte vi ta beina fatt! Omlag 3 timer brukte vi opp de sinnsykt bratte bakkene, 8km opp, over 600 høydemeter! Heldigvis har vi lots of kilometers på sykkelsetet i år. Fasinerede gåtur opp fjellet! Vi var nemlig ikke alene! Krydde av syklister og folk på vei opp til det høyeste punktet for å overvære den spektakulære fjelletappen! Fantastisk opplevelse!
Se bilder i galleriet
 Fire av Team FOCC sine medlemmer var i fjor på biltur til Alpe d`Huez i Franrike for å oppleve stemningen i Tour de France på nært hold. Det var en fantastisk flott opplevelse; et utrolig fasinerede sportsarrangement i mektige omgivelser og flott vær. Vi pakket bare bagen, kjøpte et telt og satte oss i bilen! Rev ut et europakart fra ukebladet Allers, og satte kursen mot Frankrike, med ett mål for øyet; fjelletappen av alle fjelletapper; Alpe d`Huez. Trykk på linken og du vil få se en smakebit på ca. 9 minutter av guttas tur til Frankrike i fjor sommer. Også i år skal FOCC på tur til Frankrike for å oppleve Tour de France, 14.-22.juli. Roadtrip to Tour de France 2006; Alpe d`Huez
.jpg) Team FOCC har nylig signert to nye syklister, og forsterker dermed laget foran neste sesong. Det går samtidig rykter om at flere nye medlemmer skal være på vei til Team Focc i løpet av sommeren og høsten. "Det er veldig hyggelig at vi får nye syklister i troppen vår. "Vi trenger absolutt forsterkninger foran neste sesong", sier Kaptein Rykk i en kommentar til redaksjonen. Det går også rykter om at Team FOCC vurderer å etablere eget jente-team før neste sesong under navnet FOCC Females. Da redaksjonen spurte sportsjef Stanley om dette, responderte han med følgende kommentar: "Det kan jeg dessverre ikke kommentere på nåværende tildspunkt".
|
Arkiv
|
|